Napisz wywiad o likwidacji gimnazjum z kolegą lub koleżanką Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie. marcelina700 marcelina700 17.04.2016
KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGOI. INFORMACJE OGÓLNE:Data: Klasa: V Szkoły Podstawowej w OrleCzas: 45 minutTemat lekcji: What do you like doing in your free time? – report.(Co lubisz robić w wolnym czasie? - redagujemy wypowiedz pisemną w formie raportu)Cele lekcji:Ogólne: - zredagowanie wypowiedzi pisemnej w formie raportu,- rozwijanie sprawności mówienia ze zrozumieniem,- utrwalenie konstrukcji i użycia czasu Present Simple (czas teraźniejszy prosty),- utrwalenie słownictwa z poprzednich uczeń zna konstrukcję, zasady użycia czasu Present Simple oraz stosuje ten czas w zdaniach,- uczeń zna czasowniki określające upodobania i potrafi za pomocą nich wyrazić co uwielbia, lubi lub nie znosi robić,- uczeń zna słownictwo z poprzedniej lekcji i stosuje je w ćwiczeniach i grach uczeń rozumie polecenia w języku angielskim,Materiał leksykalno - gramatyczny: chat on line, listen to music, play the piano, watch TV, draw, play chess, read, go to the cinema, play computer games, surf the net, konstrukcja czasu Present Simple, czasowniki wyrażające upodobania: like, love, not like, hate don’t mind, Metody pracy: zabawa dydaktyczna, wykład, wywiad, pracy: praca indywidualna, praca z całą klasą, praca w dydaktyczne:- podręcznik New English Zone 2,- zeszyt ćwiczeń New English Zone 2,- karty pracy - tabela do stworzenia raportu,- PRZEBIEG LEKCJI:Czynności wstępne:- powitanie: Good morning!- sprawdzenie listy obecności- podanie tematu lekcjiRozgrzewka językowa (WARM-UP):Nauczyciel w celu utrwalenia słownictwa, które uczniowie poznali na poprzednich lekcjach, rzuca do każdego z nich piłkę. Zadaniem uczniów jest przetłumaczyć na język angielski wyraz lub wyrażenie podane przez nauczyciela oraz odrzucić piłkę. Następnie nauczyciel prosi uczniów o podanie po jednym zdaniu wyrażającym materiału (PRESENTATION):1. Nauczyciel zapowiada uczniom, iż na dzisiejszej lekcji będą przeprowadzali wywiad z kolegami/koleżankami z klasy i na tej podstawie redagowali raport na temat ich upodobań związanych ze spędzaniem wolnego Następnie nauczyciel prosi uczniów o otworzenie zeszytu ćwiczeń na stronie 32 w celu pokazania jak bohaterowie książki (Megan, Ellie, Adam i Nathan) przeprowadzają wywiad ze sobą. Zadaniem uczniów jest uzupełnić dialog w ćwiczeniu 1, czasownikami wyrażającymi nad materiałem (PRACTICE):1. Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy – tabelę, w której uczniowie mają zapisywać informacje z wywiadu z koleżanką/kolegą z klasy. Nauczyciel przypomina jakie pytania mogą uczniowie zadawać oraz jakich odpowiedzi udzielać w czasie wywiadu. Nauczyciel prosi uczniów o powstanie, uczniowie chodząc po klasie przeprowadzają wywiady, nauczyciel sprawdza poprawność wykonywania Następnie uczniowie na podstawie zebranych danych sporządzają krótki raport o ulubionych formach spędzania wolnego czasu. Chętni uczniowie czytają swoje dodatkowe, w zależności od przebiegu lekcji (PRODUCTION):Nauczyciel prosi o wykonanie ćwiczenia 6 z zeszytu ćwiczeń strona 27, wyjaśnia, iż zadaniem uczniów jest udzielić, na podstawie informacji z tabeli, odpowiedzi na pytania używając czasu Present lekcji:Nauczyciel podsumowuje lekcję, nagradza aktywnych uczniów plusami oraz zadaje i objaśnia pracę domową. Zadaniem uczniów jest wykonać:- ćwiczenie 2, 3 z zeszytu ćwiczeń ( – uzupełnić podane zdania czasownikami w odpowiedniej formie oraz ułożyć podane wyrazy w kolejności dla chętnych – Culture Zone - ćwiczenia 1-3 z zeszytu ćwiczeń ( – przeczytać ze zrozumieniem teksty na temat różnych rodzajów hobby oraz wykonać związane z nimi żegna się z uczniami: Good bye!Załącznik do konspektu-pytania do wywiadu: What do you like doing in your free time? – surf the net - play football - do homework My friends like doing different things in their free time. ....... Opracowała:
Odpowiedzi. Znajdzcie jaki wspólny temat ,zagadaj do nich np ; zaproś do domu do siebie i włącz jakiś fajny film , spytaj się czy wyjdzie np ; na miasto , do kina , na lody { bez skojarzeń } np ; spytaj sie jakiej muzyki słucha jak słucha tej samem co ty to pogadajcie o niej , itp . Zobacz 8 odpowiedzi na pytanie: Jak zaprzyjaźnić
Drodzy Uczniowie! Rozpoczynamy cykl wywiadów z naszymi nauczycielami. Mamy nadzieję, że dzięki nim jeszcze lepiej poznacie swoich wychowawców i przedmiotowców, z którymi przecież spędzamy dużo czasu, ale co właściwie o nich wiemy? Dziś prezentujemy wywiad z panem Pawłem Błażejakiem – nauczycielem biologii i geografii, wychowawcą klasy 7a. Samorząd Uczniowski Samorząd Uczniowski: Dzień dobry, bardzo dziękujemy, że zgodził się Pan na tę rozmowę. Na początku chciałybyśmy spytać, co skłoniło Pana do zostania nauczycielem? P. Paweł Błażejak: Dzień dobry. Przede wszystkim była to chęć sprawdzenia siebie. Było to także dla mnie nowe wyzwanie, które lubię podejmować. SU: Ciekawi nas także, kim zostałby Pan, gdyby nie był nauczycielem? P. Paweł: Myślę, że geodetą lub konduktorem. SU: Jakie jest Pana najlepsze wspomnienie z czasów szkolnych? P. Paweł: Moim najlepszym (i najśmieszniejszym) wspomnieniem jest sytuacja z moim kolegą, który na lekcji spadł z krzesła do miski z wodą. SU: To bardzo ciekawe! A jakie w takim razie jest Pana najlepsze wspomnienie z naszej szkoły? P. Paweł: Najlepsze były wycieczki szkolne z moją klasą, np. do Gniezna i Poznania, pełne zabawnych momentów: biegi w drodze na tramwaj, gdy okazywało się, że nasz za minutę odjeżdża (raz nawet niestety się wywróciłem). Dobrze wspominam też „prysznic” w gnieźnieńskiej fontannie z obecną klasą 7a. SU: Skoro mówimy o zabawnych rzeczach, jaki był najlepszy „tekst”, który usłyszał Pan od ucznia? P. Paweł: Nawet sobie zapisałem, że było to w marcu 2017r.: „Czy jak dam panu 10 zł, to nie weźmie mnie pan do odpowiedzi?”. To nie pomogło temu uczniowi… SU: Czy może nam Pan zdradzić, co Pan robi w wolnym czasie? P. Paweł: Najchętniej spędzam czas ze znajomymi i rodziną. Lubię też jeździć na rolkach, rowerze, pływać i chodzić na siłownię. Uwielbiam podróżować. SU: Jakie ma Pan hobby? P. Paweł: Są to podróże, gra na instrumentach klawiszowych oraz fotografowanie. SU: Mamy też dwa pytania dotyczące programów telewizyjnych. Czy gdyby został Pan zaproszony do „Top Model”, wziąłby Pan w nim udział? P. Paweł: Nie, nie wydaję mi się. SU: Jaki talent pokazałby Pan w programie „Mam talent”? P. Paweł: Myślę, że nigdy bym tam nie poszedł, ale gdyby, to mógłbym „grać na gardle”. SU: To już nasze ostatnie pytanie. Jakie jest Pana marzenie? P. Paweł: Jest to skok na bungee! SU: Bardzo dziękujemy za rozmowę. P. Paweł: Proszę bardzo.Urodzony w Limanowej Eugeniusz Mróz jest jedynym żyjącym kolegą z ławy szkolnej Jana Pawła II. Jako nastolatek mieszkał w Wadowicach w kamienicy przy ul. Rynek 2 po sąsiedzku z rodziną Wojtyłów. Nie jest jednak wadowiczaninem.
Julia Abramczuk: Od ilu lat pracuje Pani jako pedagog szkolny? Katarzyna Blak: Jako pedagog szkolny pracuje już od 5 lat. Czy praca pedagoga szkolnego jest trudna? Zdarza się, że praca pedagoga jest trudna i wymaga podjęcia ciężkich decyzji. Trudne bywają rozmowy z dziećmi, którym jest z jakiegoś powodu przykro. Staram się im pomóc, tak by na ich twarzy znowu zagościł uśmiech. Jakie ma Pani obowiązki jako pedagog szkolny? Jako pedagog szkolny zajmuje się pomocą pedagogiczną, pomocą materialną, kontaktem z instytucjami zewnętrznymi. Pomagam rozwiązywać problemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom - od strony wychowawczej. Zajmuję się też diagnozą potrzeb i możliwości dzieci. Czy chciała być Pani być nauczycielem jakieś przedmiotu? Jeśli tak to jakiego? Myślałam nad tym, na pewno jeśli miałabym być nauczycielem, to wybrałabym bycie nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej (uczenie w klasach 1-3) albo nauczycielem informatyki lub języka polskiego jako obcego. W jakich sytuacjach dzieci najczęściej korzystają z Pani pomocy? Dzieci korzystają najczęściej z mojej pomocy, gdy mają jakiś problem z koleżanką/kolegą w szkole i na podwórku, gdy mają problem z rodzeństwem, a czasami w rodzinie, np. nie dogadują się z rodzicami, a bardzo by tego chcieli. Często też dzieci przychodzą do mnie, gdy podczas lekcji zrobiły coś co jest wbrew zasadom w szkole. A czasami po prostu przychodzą porozmawiać... Również o rzeczach miłych. Dziękuję za rozmowę.
Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Mam problem z kolegą z klasy. Systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z tej strony internetowej (web scraping), jak również eksploracja tekstu i danych (TDM) (w tym pobieranie i eksploracyjna analiza danych, indeksowanie stron internetowych, korzystanie z treści lub przeszukiwanie z pobieraniem baz danych), czy to przez roboty, web crawlers
Studniówka z partnerem z Internetu. Na Facebooku aż roi się od grup w stylu „szukam partnera na studniówkę”. Są tam tysiące osób w sytuacji takiej, jak ty. Wśród nich wielu wartościowych chłopaków. Spróbujcie się ze sobą umówić, a może coś z tego wyjdzie. On pójdzie z tobą, ty z nim i wszyscy będą zadowoleni. fot.
z rozmachem rysuje koła. — Co było dalej? d)Daniel stoi na początku kolejki do sklepiku, aż nagle pojawia się chłopiec i przepycha się do przodu. —Co było dalej? 7. Analiza sytuacji konfliktowej. Krzysiek wchodzi do klasy, a jego krzesło, które było podpisane, zabrał Wojtek i na nim siedzi. Krzysiek podchodzi i żąda oddania
Zadanie: mam przeprowadzić wywiad z tatą na temat jego dzieciństwa i lat młodości jakie zadać pytania mogą być śmieszne z góry dziękuje Rozwiązanie: jak wyglądała nauka w szkole, czego się uczyliście w jaki sposób spędzałeś wolny czasStosowanie tej metody umożliwia poznanie uczniów dominujących w zespole klasowym (tzw. gwiazdy socjometryczne), wzajemne sympatie i antypatie, akceptację i izolację uczniów w klasie, grupki nieformalne (tzw. «paczki» - «kliki»), stosunki odrzucenia i polaryzacji, czy też pozycję społeczną zajmowaną przez uczniów w hierarchii Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Przeprowadź wywiad z koleżanką/kolegą starszą od siebie, od której zdobędę informacje na temat gimnazjum do którego chodził/… Adusia200010 Adusia200010Mój kolega ma na imię Tomek. Chodzi do 6 klasy i ma 12 lat. Ma dużo znajomych, którzy go lubią i szanują. W szkole radzi sobie nieźle i lubi pomagać innym osobą . Tomek ma brązowe oczy i blond włosy. Jego hobby to gry na komputerze i opieka nad zwierzętami . Zimą, kiedy na ulicach leży śnieg, bawi się z kolegami w gry zespołowe .M: Połowa mojej klasy poszła do szkoły w Klatkach, a ja z ciotką, jedną koleżanką i jednym kolegą rozpoczęliśmy naukę w szkole w Woli Rusinowskiej. Dodam ci jeszcze, że z tą koleżanką, która uczyła się w Klatkach, potem spotkałyśmy się w liceum i nawet siedziałam z nią w jednej ławce.1. Wybrane grupy prezentują wyniki swojej pracy na forum klasy – odczytują, z podziałem na role, zredagowane wywiady. 2. Uczniowie analizują swoje wywiady, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, wyrażają swoją opinię na temat: „Który wywiad był, twoim zdaniem, najlepszy i dlaczego?”; 3.Wywiad z kolegą na temat szkoły. Reporter : Cześć , czy mógłbym poprowadzić z Tobą wywiad? Kolega:Oczywiście R:Moje pierwsze pytanie brzmi:czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się dostać uwagę za to czego nie zrobiłeś?Przeprowadź wywiad z koleżanką/kolegą starszą od siebie, od której zdobędę informacje na temat gimnazjum do którego chodził/chodziła . Minimalna ilośc pytań : 15 !. Question from @Adusia200010 - Szkoła podstawowa - PolskiUPaj.